Logo Tasarım

Logo Nedir
Şub 8, 2018
183 İndirme
0 0

Logo tasarım diyince ilk aklınıza ya çiz bir logo arkadaşım ne olacak altı üstü bir logo değilmi ? der gibi hissediyorum… Evet aslında belki haklısınız, ne olacak sonuçta bir logo çizim keşke öyle olsa dediğiniz gibi basit ve kolay olsa.

Logo tasarım demek emek ister, zaman ister, sabır ister, easa önemli olan nokta siz gerçekten bir logo istiyormusunuz yoksa çiz gitsin bir tane logoculardanmısınız ? Kendinize bu soruyu sorun bence.

Logo Nedir ?

Logo ilk ticaretin başladığı zamanlarda ticaret firmaları nın birbirinden ayırt edilebilmesi için ve firmalarn ürünlerin birbirine karışmaması için ayrıca marka bilinirliğinin artması için bir kaç tipografik yazı fontları ve simgelerden oluşan işaretleme dilidir aslında. Çok fazla detaylara girmek istemiyorum Kısa ve öz Logo bir işaretleme dilidir.

Logo Tasarım Programları Nelerdir ?

Sizlere logo tasarımı yaparken kullanabileceğiniz logo tasarım programlarından bahsetmek istiyorum. Logo tasarım programları aşağıda sıraladığım gibidir.

  1. Adobe Photoshop
  2. Adobe İndesign
  3. Corel Draw

Şimdi şu sesleri duyar gibiyim ne yani dünyada sadece bu 3 logo programımı var arkadaş der gibisiniz ? Elbette hayır daha yazabileceğim bir çok program var ama siz gerçekten logomu çizmek istiyorsunuz yoksa ama logo olsunda nasıl olursa olsun diyorsunuz, önce bunun kararını verin sonrasında size ne lazımsa yorum bölümüne yazın ben bulur size temin ederim 🙂

Size bir hikaye ile bu yazımı sonlandırmak istiyorum…

Logo Tasarım Hikayesi

Büyük bir firmanın sahibi işletmesi için kurumsal logo çalışması yaptırmak istiyormuş. İstiyormuş ama bir türlü o kafasındaki tasarımı yapıcak grafiker bulamıyormuş. Gel zaman git zaman bir grafiker gelmiş firma sahibini can kulağı ile dinlemiş.

Grafik Tasarımcısı

FS: Bana bir logo lazım !

G: Tabi efendim nasıl bir logo istiyorsunuz ?

FS: Kurumsal Logo Tasarımı istiyorum

G: Elbette tam sizin aklınızda olan bir tasarım yapabilirim

Aralarında bu şekilde ufak bir konuşma geçmiş grafiker arkadaşımız almış eline mause u başlamış çizmeye aradan 10 dakika geçmiş ve bilgisayarı çevirerek iş adamına göstermiş ve iş adamı evet tam istediğim buydu aylardır kimseyi bulamadım şu tasarımı yapabilecek bir tek sen başardın demş. Arkasından logo için Logo Tasarım Ücreti nedir demiş. Grafiker 50.000 dolar demiş. İş adamı şaşkın bakışlarla sen ne yaptın arkadaş bir logo için 50.000 dolar mı istenir demiş. Sadece 10 dakika logo tasarımı yaptın ve benden 50.000 dolar istiyorsun demiş.

Grafiker sadece küçük bir tebessümle şöyle cevap vermiş;

Beyefendi ben o logoyu 10 dakikada çizebilmek için tam 25 senemi harcadım sizin ondan haberiniz varmı ?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*